Salon kosmetyczny Kielce 4 make-up

Salon kosmetyczny w Kielcach – zabiegi pielęgnacyjne w gabinecie kosmetycznym dla Pań i Panów.Profesjonalna kosmetyczka Kielce, doświadczenie poparte certyfikatami.

Salon kosmetyczny Kielce 4 make-up - Salon kosmetyczny w Kielcach – zabiegi pielęgnacyjne w gabinecie kosmetycznym dla Pań i Panów.Profesjonalna kosmetyczka Kielce, doświadczenie poparte certyfikatami.

Poradnik Panny Młodej

Co Panna Młoda musi wiedzieć?

1. Nie wykonuję makijażu ślubnego bez próbnego.

2. Jeśli cierpi Pani a jakieś uczulenia, alergie, ma Pani wyjątkowo wrażliwą skórę proszę mnie poinformować przed rezerwację terminu makijażu ślubnego. Będzie konieczne wykonanie z dużym wyprzedzeniem makijażu próbnego.

3. Na makijaż tak próbny jak ślubny przychodzimy BEZ MAKIJAŻU (demakijaż to koszt dodatkowo 30zł niezależnie czy wykona go Klientka czy wizażystka). W przypadku ciężkiego makijażu zastrzegam sobie prawo odmowy wykonania makijażu.

4. Przed wizytą proszę zadbać koniecznie o

-oczyszczenie (peeling) i nawilżenie skóry oraz ust

-regulację brwi

-usunięcie zbędnego owłosienia na twarzy

5. Na makijaż próbny proszę przyjść z przygotowanym kompletem informacji nt

-codziennego makijażu

-makijażu ślubnego (zdjęć, opisu, charakterystyki, kolorystyki)

-uczuleń, alergii, wykazu kosmetyków czy też składu uczulającego

6. Wykonuję tylko 1 makijaż podczas próbnego makijażu. Modyfikacje podczas makijażu mogą dotyczyć stopnia intensywności kolorów zastosowanych w makijażu. Czas trwania spotkania pt makijaż próbny to do 1,5 h. Możemy spotkać się na niezliczonej ilości makijaży próbnych i wypróbować różne wersje, jednak każdy kolejny makijaż próbny jest odpłatny.

7. Na dzień ślubu proszę zaopatrzyć się w:

-bibułki matujące

-puder transparentny sypki

-pomadkę/ błyszczyk w kolorze zbliżonym do tego użytego w makijażu

8. W dniu ślubu nie zmieniam koncepcji makijażu, kolorystyki, zastosowanych kosmetyków (poza przypadkami zmiany koloru podkładu ze względu zmianę odcienia skóry po opalaniu). Makijaż ślubny trwa do ok. 1h 10min. W przypadku spóźnień nie wydłużam czasu makijażu na niekorzyść kolejnej czekającej Pani.

9. W przypadku spóźnień czas makijażu skraca się o czas spóźnienia. Powyżej 15 min. odmawiam wykonania makijażu.

10. Nie zwracam zadatków za puste rezerwacje terminów lub spóźnienia pow. 15 min..

11. Wykonuję zdjęcia podczas makijażu próbnego oraz końcowego jako dokumentację swojej pracy. Jeśli nie wyraża Pani zgody na publikację proszę o wyraźną informację.

Porady dla Panny Młodej (wersja rozszerzona)

Od dobrze wykonanego makijażu ślubnego zależy bardzo wiele, przede wszystkim samopoczucie, które przekłada się na udaną zabawę, pewność siebie oraz wygląd twarzy na fotografiach. Naturalny blask, który pojawia się zawsze wtedy gdy jesteśmy swobodne i pewne siebie, które jest tak ważne dla każdej z nas.
Moim Klientkom powtarzam, że sam makijaż to nie wszystko, należy zadbać jeszcze o nasz organizm oraz cerę. Aby móc w pełni przygotować się do tego fantastycznego, ale również stresującego dnia należy z dużym wyprzedzeniem wszystko zaplanować. I właśnie w tym planowaniu chcę Wam pomóc Drogie Panie. Poniżej przedstawiam plan działania :)

 1. Około 3 – 2 miesiący przed datą zaślubin dieta oczyszczająca, która pozwoli wydobyć naturalny blask skóry, zapobiec wypryskom i niemiłym niespodziankom skórnym.

  Zmiana diety początkowo może spowodować zmianę zachowania skóry np. „wyjdą” zaskórniki, krostki jest to zdolność skóry do „oczyszczania” i po okresie „buntu” skóra powinna stać się mniej ziemista i lepiej ukrwiona a co za tym idzie bardziej elastyczna.

 

 1. Około 2 miesiący przed datą ślubu zaplanować serię zabiegów na twarz i/ lub ciało u kosmetyczki, aby wybrać z gamy zabiegów te, absolutnie niezbędne dla Pani typu skóry. Kosmetyczka poinformuje jak dbać o efekty zabiegów i ile zabiegów skóra będzie potrzebować.

 

 1. Koloryt skóry zależy od naczyń krwionośnych ich rozmieszczenia w skórze twarzy, ilości łoju w niej zawartego, grubości warstwy rogowej oraz warstwy ziarnistej naskórka.
  Jędrność skóry zależy od ilości zawartej w niej wody i wydajności włókien kolagenowych i sprężystych (sprawiają, że skóra zatrzymuje wodę i wówczas jest gładka, napięta, świetlista). Minimalnie około 1 miesiąc przed datą zaślubin wzmożone nawilżanie skóry.

  Jednak odpowiednie ilości wody należy dostarczać skórze już w trakcie diety oczyszczającej, a zwłaszcza okolice oczu i powieki, gdyż tam skóra jest najcieńsza.

  Grubość skóry pod oczami nie przekracza 0,5 mm, a więc jest cztery razy cieńsza niż np. na brodzie, czole lub policzkach. W dodatku skóra pod oczami jest pozbawiona ochronnego płaszcza hydrolipidowego, który zabezpiecza ją przed wysychaniem oraz szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Na jednym centymetrze kwadratowym skóry pod okiem jest około 20 gruczołów łojowych, podczas gdy np. na policzkach jest ich 800, czyli aż 40 razy więcej. W miejscu tym słabsze są również włókna kolagenu i elastyny, odpowiedzialne za sprężystość i jędrność. A przecież skóra pod okiem pracuje na pełnych obrotach przez cały czas. Za sprawą 22 mięśni, przy każdym uśmiechu i mrugnięciu powieką kurczy się i rozkurcza, ściąga i rozciąga. Skóra wysuszona nie zachowuje się również zbyt „wdzięcznie” pod makijażem, łuszczy się, wygląda na zwiotczałą, zmęczoną. Odpowiednie nawilżenie sprawi, że będzie Pani wyglądała promienniej, a twarz będzie wyglądała młodziej.

  W razie pytań dotyczących odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych dostosowanych do potrzeb Pani skóry, postaram się doradzić podczas spotkania pt: „Makijaż próbny” lub wcześniejszej konsultacji z kosmetyczką.

 

 1. Około 2 miesięcy/ 1,5 miesiąca makijaż próbny (można również wykonać niezliczoną ilość makijaży próbnych wcześniej, aby mieć całkowita pewność idealnie dobranego make-up`u). Bezwzględnie radzimy umawiać się na makijaż próbny nawet 2 miesiące wcześniej przed dniem ślubu.

 

Na makijaż próbny najlepiej skompletować następujące informacje:

Zdjęcia lub opis:

- fryzury – sukni – bukietu – krawata pana młodego – makijażu

Parametry rodzaju skóry :

problemy z naczynkami: tak/ nie (jeśli tak w jakich partiach twarzy)

skóra przetłuszczająca się:TAK/NIE (w jakich partiach twarzy)

stopień wrażliwości (na jakie składniki/ kosmetyki)

Informacje na temat:

codziennego makijażu

oczekiwań co do makijażu ślubnego

 1. Do makijażu próbnego warto przygotować sobie zdjęcia z rodzajem fryzury, którą wybrała Pani z fryzjerką, przykładowe zdjęcie makijażu, który się Pani podoba oraz określić kolor sukienki (odcień bieli/ ecru) i kolorystykę bukietu lub krawata Pana Młodego.

  Można zdać się na wizażystkę, określić tylko jakiego efektu się Pani spodziewa, a ona zaproponuje propozycję kolorystyczną dostosowaną do koloru tęczówki, „topografii” oka, koloru karnacji, koloru kwiatów i sukni. Podczas wizyty proszę nie wspomnieć o alergiach/ uczuleniach na substancje lub kosmetyki(jeśli Pani jakieś zaobserwowała), choć kosmetyki używane przez wizażystów są testowane dermatologicznie, jednak dla zupełnej pewności lepiej o tym wspomnieć.

  Trzeba czuć się komfortowo w makijażu. Jednak wizja „podpatrzonego” w gazecie makijażu może się mieć nijako do Pani typu urody oraz rodzaju okoliczności. Często makijaż z gazety to nie tylko kunszt makijażystki, ale również obróbka w programie komputerowym. Makijażystka oczywiście wykonuje makijaż taki jaki Klientka sobie życzy, ale czasem warto polegać na doradztwie makijażystki, ponieważ makijaż ślubny ma wyglądać dobrze nie tylko w świetle dziennym, ale również w sztucznym oraz ma prezentować się nienagannie w świetle fleszy, co jest szczególnie ważne w trakcie oglądania zdjęć ślubnych :)

 

 1. Na 3-2 dni (przy pierwszej w życiu regulacji) i 1 dzień (przy regularnej regulacji) przed dniem ślubu regulacja brwi u kosmetyczki. Kosmetyczka zrobi to właściwie, nie uszkodzi naskórka, nie usunie potrzebnego włoska, nie zaburzy linii łuku, a więc uniknąć stresu tym bardziej, że taka usługa kosztuje 10 zł. W dniu makijażu makijażystka NIE WYREGULUJE BRWI. Mogłoby to spowodować obrzmienie, uszkodzenie naskórka, zasinienie lub reakcję alergiczną na kosmetyki.

  Makijażystka również podczas wykonywania makijażu próbnego zaleci (jeśli jest taka konieczność) depilację woskiem wąsika nad górną wargą lub owłosienia na żuchwie, gdyż puder nieładnie osadza się na włoskach powodując różnicę w temperaturze odcieni oraz uwidacznia włoski na zdjęciach (przy ujęciach z bliska) <- zabieg trwa około 5 min.

 

 1. Dzień przed… Aby zapobiec workom i siniakom pod oczami należy zadbać o komfort i higienę snu. NIESTETY jest to najbardziej lekceważona rada przez Panny Młode :) Przeciętnie człowiek potrzebuje 6-8 godzin na dobę. Wszelkie zarwane noce błyskawicznie uwidocznią się na twarzy w postaci obrzęków, zastojów limfy, przekrwionych oczu oraz ziemistego koloru cery. Oczywiście można wykorzystać złudzenie optyczne i zakamuflować sińce oraz worki, jednak optymalnym rozwiązaniem dla Pani komfortu jest wziąć tabletkę ziołową, wyciszającą lub zaparzyć herbatkę z melisą i udać się spać. Wieczorem nic nie można już naprawić, nadgonić, a nieprzespana noc błyskawicznie będzie widoczna na twarzy i nie przysporzy uroku.